Prah domu ako náš štart a cieľ zároveň

Autor: Veronika Spodniaková | 12.5.2015 o 11:18 | Karma článku: 3,53 | Prečítané:  193x

Ráno je vždy nové  vaša nová šanca mať lepší deň ak predošlé hriechy nebudete ťahať za sebou. Ak problémy necháte pár hodín odležať a prídete s novým riešením .

Domov  nie je len budova nie je to len malý alebo prepychovo veľký a zariadený byt. Sú to ľudia , osudy a pocity ohraničené pálenou tehlou alebo krivým panelom. Ľudia , ktorých nazývame rodina nie len preto , že máme spoločné priezvisko alebo bielkovinu určujúcu krvnú skupinu. Oni sú  s vami keď sa vám darí a vypadáte skvelo ,ale aj vtedy keď máte tridsaťdeväť päť a starý koberec sa vám smeje , že ste rovnako strapatí.

Ale ak žijeme stále vedľa seba ovplyvňujeme toho druhého. Prídete domov vy -  nasratá plesknete dverami pretože  v práci bol prúser .Príde domov muž tresne dverami a kopne do papuče , pretože sa mu pokazilo auto na križovatke , príde domov dcéra hlava dolu päťka v žiackej. Pekný deň za nami. Nakumulovaná energia je taká ničivá žeby vyžrala všetku zájdenú špinu z kachličiek - žiaľ neviete ju tam sústrediť. Vo väčšine domácnosti nasledujú hádky , ktoré problémy len zhoršia a neriešia.

Použite prah domu ako Štart/Cieľ. Ráno keď odchádzate do práce je to váš štart domáce hádky a pokazené spotrebiče nechajte doma za štartovou čiarou. Ráno je vždy nové  vaša nová šanca mať lepší deň ak predošlé hriechy nebudete ťahať za sebou. Ak problémy necháte pár hodín odležať a prídete s novým riešením . Nemusíte deptať svojich kolegov , pretože máte už šiestykrát za mesiac upchatý odtok. Ten si na vás počká kým prídete domov a cestou možno kúpite účinnejší čistič ako minule. 

To isté platí o vonkajšej strane vášho prahu - cieľ. Domov je váš cieľ. To , že vás šéf stíha a vy nestíhate nechajte v práci. Domov je váš a vašej rodiny . Preto nechajte všetko nepodarené , nedokončené a pokazené pred cieľom a v cieli sa len tešte na tých , ktorý vás tam čakajú :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?